Samsunspor

Erkam Reşmen’den Ertuğrul Sağlam İtirafı…

Erkam Reşmen’in hayatında Ertuğrul Sağlam’ın çok farklı bir yeri var…

ÇOCUKKEN HAYRANIYDIM
ŞİMDİ ONUNLA ÇALIŞIYORUM

Samsunspor’un tecrübeli isimlerinden Erkam Reşmen, youtube TV KAYA kanalında bir programa konuk olurken, “Ertuğrul Sağlam’ın çocukken hayranıydım ve babama formasını aldırmıştım. Onunla birlikte çalışıyor olmak benim için ayrı bir mutluluk” dedi

TV KAYA’YA KONUK OLDU
Samsunspor’a 2016-2017 sezonu devre arasında transfer olan ve Kırmızı- Beyazlı formayı 3.5 sezondur giyen Erkam Reşmen, youtube TV KAYA kanalında Selçuk Kaya ile Birebir programının konuğu oldu. 31 yaşındaki tecrübeli futbolcu koronavirüs nedeniyle bu dönemde evde geçen günlerini, aile yaşantısını, liglerle ilgili beklentilerini, kariyer planlamasını, Başkan Yüksel Yıldırım ve Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ile ilgili düşünceleri ile kendisiyle ilgili bilinmeyenleri anlattı.

HASTALIĞIN ŞAKASI YOK
Tecrübeli futbolcu, “Öncelikle dün dünyayı saran bu virüsün bir an önce geçmesini ve hayatın normale dönmesini istiyorum. Bizler de evimizden çıkmıyoruz. Son 3-4 güne kadar tesislere idmana gidiyordum ama artık gitmiyorum. Evde bireysel çalışıyorum. Lütfen herkes dikkat etsin. Bu hastalığın şakası yok. İnşallah bir an önce biter ve hayat normale döner. Ben Samsunspor’a geleli 3.5 sezon oldu. Burada çok farklı sezonlar yaşadım. İnşallah da bu sezon şampiyonluk yaşayacağım” dedi.

LİGLER İPTAL EDİLMEZ
Erkam, şunları kaydetti: “İlk geldiğim sezon averajla ligde kalmıştık. Sonraki sezon çok kötüydü. Yönetime kayyum atandı, küme düştük. Ama her şey de bir hayır vardır derler ya, o oldu ve Samsunspor yeniden ayağa kalktı. Tüm imkanlara rağmen geçen sezon play-offta elendik. Benim kariyerimde hiç şampiyonluğum yok. İnşallah ben de bu sezonki şampiyonlukla kariyerimde bir ilki başaracağım. Liglerin iptal edileceğini düşünmüyorum. Virüs bittiğinde kaldığımız yerden devam ederiz.”

KALMAYI ÇOK İSTERİM
“Samsunspor benim için her zaman ayrı bir yerde olacaktır. Çünkü kızım Tanem burada oynarken dünyaya geldi. Samsunspor’da oynarken baba oldum. Yıllardır da buradayım. Bu sezon sonu sözleşmem bitiyor. Şu anda hiçbir şey düşünmüyorum. Bu yarım kalan sezonu bir bitirelim Allah’ın izniyle devamı gelecektir. Ama ben burada kalmayı çok isterim. Takımda müthiş bir aile ortamı var. Herkes birbiriyle çok iyi. Bizi şu anda başarılı kılan da oluşturulan bu güzel ortam ve organizasyon.”

BAŞKANIMIZI ÖRNEK ALSINLAR
“Başkanımız Yüksel Yıldırım, Türkiye’de bütün başkanların örnek alması gereken bir kişi. Biz de futbolcular olarak bu anlamda çok şanslıyız. Yüksel Yıldırım ve Ertuğrul Sağlam, Samsunspor’un geleceği için en güzel ikili. Ertuğrul hocamızla ben Beşiktaş altyapısında oynarken de de çalışma fırsatım olmuştu. Bunu ilk defa söylüyorum Ertuğrul hoca, babama formasını aldırdığım, hayranı olduğum futbolcuydu. Onunla geçmişte ve şimdi birlikte çalışıyor olmak ve aynı ortamı paylaşmak benim için çok özel bir duygu. ”

MEDYA İTİCİ GÜCÜMÜZ
“25 Nisan’da şampiyonluk hayalimiz vardı sadece bunu biraz erteledik diye düşünüyorum. Taraftarımızın içi rahat olsun, kupayı kaldıracağız. Onlar da bu dönemde çok dikkatli olsunlar ki, şampiyonluğu hep birlikte kutlayalım. Son olarak youtube TV KAYA aracılığıyla Samsun’daki medyaya da teşekkür ediyorum. Bizi hiç yalnız bırakmıyorlar. Medya da bizim itici güçlerimizden birisi. Bu şehir her bireyiyle el ele vererek, 1. Lig’de oradan da Süper Lig’e ve hayallere kavuşacaktır.”

Röportajı izlemek içik tıklayın…

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün