Samsun'dan Haberler

İlkadımlı Kadınlar Yardıma Koştu

İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğüne başvuran ihtiyaç sahibi ailenin yardım çağrılarına Kadın Koordinasyon Merkezi koştu.

Korona virüs sürecinde öğrencilerin eğitimleri tamamlamaları için uzaktan eğitimin vazgeçilmez parçası olan tablet ihtiyacı için İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğüne başvuran ihtiyaç sahibi ailenin yardım çağrılarına Kadın Koordinasyon Merkezi koştu.

Hastane Mahallesi’nde ikamet ve zorlu hayat şartlarında çocuklarının eğitimi için gerekli olan tablet ihtiyacı için mahalle muhtarına talebini ileten ihtiyaç sahibi aile için harekete geçen Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş, hayırseverlere çağrıda bulundu.Bu çağrıya cevap veren Hayırsever Türkan Bircan gönüllü Başkan Lütfiye Demirtaş’la ihtiyaç sahibi ailenin evini yerinde ziyaret etti. Aile ile bir süre sohbet eden hayırsever Bircan gencin ihtiyacı olan tableti kendi elleriyle verdi.Aynı zamanda Üniversiteye hazırlık için kitap desteği isteyen gence de el uzatan hayırsever Memduha Tiryaki gencin kitaplarını hediye etti.


“Onların yüzündeki mutluluk her şeye değer”
Yarınımızın teminatı çocuklarımızın eğitimlerine eşit katılımı için benzer projelerde yer almaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Hayırsever Türkan Birican,”İlkadım ilçesinde dayanışma ruhu ile hareket eden Kadın Koordinasyon Merkezi’mizi çalışmalarını gerek sosyal medya gerekse yazılı basından da yakında takip ediyordum. Gönüllü Başkanımız Lütfiye Demirtaş’ın çağrısına bizde destek olduk. Beraber ailemizi ziyaret ettik. Ailemizin ve öğrencimizin yüzündeki mutluluk her şeye değer. Emeği geçen başta İlkadım Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş’a ve ekibine, ulaşım konusunda yardımlarını esirgemeye Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.


“Bini aşan muhtaç aileye yardım eli olduk”
İlerleyen zamanlarda daha güzel işler yapma gayretin oldukların belirten İlkadım Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş’ Yapılacak yardımları aslında empati kurarak yapıyorum. Biz de zor şartlarda büyüdük. Bu yüzden de zor şartlarda büyüyen çocuklarımızın ve ailelerinin bir nebze de olsun yüzünü güldürmek için bu faaliyetleri yürütüyoruz. Hayır severlerimiz ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız arasında köprü görevi görmek bizleri mutlu ediyor. Sistemimizde kaydı bini aşan muhtaç ailelere yapılan yardımlara katkıda bulunmak isteyen hayırseverlerimiz bize sosyal medya ve telefon hattımız 444 55 01’den dahili 1055-56 tuşlayarak ulaşıp bilgi alabilirler. Yardım yapmak isteyen bütün vatandaşlarımızın yardımlarını Sosyal Yardım Müdürlüğümüz aracılıyla gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün