Samsun'dan Haberler

İlkem Kampına Yoğun İlgi

İlkadım Belediyesi, Açtığı Kurslarla Ekonomik Durumu Kötü Öğrencilere Fırsat Eşitliği Sunuyor

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve İlkadım ilçe Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile birlikte hizmet veren İlkadım Belediyesi Etüt ve Eğitim Merkezi (İLKEM) üniversiteye hazırlanan öğrenciler için karne tatili dolayısıyla hızlandırılmış YKS Eğitim kampı düzenledi.
İlkadım ilçe Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan DYK (Destekleme ve Yetiştirme Kursları) İLKEM tarafında 3 farklı şube ile 61 farklı mahalleye hizmet vererek sosyal belediyecilikte bir ilki gerçekleştiriyor. Yaşardoğu, Derebahçe ve Kadifekale İLKEM Etüt Eğitim Merkezlerinde üniversite hazırlık öğrencileri için bir haftalık hızlandırılmış eğitim kampı düzenledi. Hızlandırılmış YKS Eğitim kampına Lise 4.sınıf öğrencileri ile mezun öğrenciler dahil 330 öğrenci katılım sağladı. Öğrenciler her gün deneme sınavı çözümü, genel tekrar ve birebir konu anlatımları ile öğrenciler eksiklerini giderdi. YKS/Yükseköğretim Kurumlar Sınavına hazırlanan öğrenciler sınavın birinci aşaması olan TYT testlerine dönük yoğun bir program uygulandı. Öğrencilerin 150 ve 180 baraj puanını aşabilmeleri için soru çözümlerinden özellikle yeni nesil soruların çözümü için farklı taktik ve stratejiler verilerek hızlandırılmış bir programa tabii tutuldular.


“Karne tatilini fırsata çevirdik”
Karne tatilini sınavlara hazırlanan öğrenciler için bir fırsat olarak gördüklerini dile getiren İLKEM Etüt Eğitim Merkezi Koordinatörü Davut Öz,” Özellikle üniversiteye hazırlanan gençlerimiz için ve liselere giriş sınavına hazırlanan LGS grubu öğrencilerimiz için hızlandırılmış bir eğitim programı uyguladık. Öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu yüksek tutarak onları kazanacakları bölümlere dönük bilgilendirme yaparak ve çok sayıda soru ve denme çözmelerini sağlayarak yoğun bir tempoda ders çalışmalarını sağladık. Geçmiş yıllarda Türkiye Geneli derecesi yapan öğrencilerimiz ve yüzde 86 YKS başarımız ile öğrenci ve velilerimizin sınav hazırlık kurslar içinde tercih sebebi olduk. Pandemi şartlarına rağmen bu yılda yine yüksek bir başarı için gayret ediyoruz. İlkadım Belediye başkanımız Necattin Demirtaş’a öğrencilerimizin başarısını artıracak olan programa katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum “dedi.


“Eğitim ve öğretim için taşın altına elimizi koymaktan kaçınmadık”
Öğrenmenin ve okumanın önemli olduğuna dikkat çeken İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” İlk emri oku olan bir dinin müntesipleri olarak okumanın ne kadar önemli olduğunu biliyor ve inanıyoruz. Ülkemizin, geleceği olan gençlerimiz için her zaman taşın altına elimizi koymaktan, destekçileri olmaktan hiç kaçınmadık. Bizde öğrencilerimizin daha iyi bir eğitim almaları ve gittikçe zorlaşan geçim sıkıntısına bir nebze çare olabilmek için çalışıyoruz. Öğrencilerimizin sadece eğitim hayatına odaklamaları ve bu doğrultuda başka etkenleri kendilerine dert edinmemeleri görüşündeyiz. Günümüz şartlarında bu pek mümkün gözükmese de gereken desteği sağlamaya çalışıyoruz. Evlatlarımızın en iyi eğitimi almaları ve kentimize kalifiyeli olarak hizmetler, projeler üretmeleri en büyük arzumuz. Genç ve parlak nesillerin bizleri çok daha ileri taşıyacağına inancım tam” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün