HaberVideolar

İsmail Uyanık Samsunspor İçin Sessizliğini Bozdu

Samsunspor Eski Başkanlarından İsmail Uyanık, Nuri Asan Tesisleri Konusuna Müdahil Oldu, Açıklama Yaptı

Bir süredir Samsun gündemini meşgul eden, Samsunspor Nuri Asan Tesisleri’ni de kapsayan alanın millet bahçesi yapılması konusuyla ilgili sosyal medyada yapılan tartışmalara, Kırmızı-Beyazlıların eski başkanı İsmail Uyanık noktayı koydu

İsmail Uyanık

UYANIK TWEET ATTI
Twitter’dan Samsunspor Yazarları isimli bir sayfanın yaptığı, “20 Ocak 1989 anısına Nuri Asan Tesisleri resmiyet kazansın tartışmalar bitsin! Sözde değil yazılı olsun her şey! İleride kimseye açık kapı kalmasın. Keyfiyet olmasın! 32 yıldır kimse rahatsız değilse bundan sonra da olmasın olmaz da!” paylaşımına İsmail Uyanık, “Zihni Şahin başkan döneminde 10 senelik kira sözleşmesi yapıldı, belediye meclisinden onaylanarak. En az 7 senesi var. Kim kimi nerden çıkarıyor, daha nasıl resmiyet olacak? Bu kira sözleşmesinden kimsenin haberi yok mu?” yorumunu yaptı.


KİMSE MUSALLAT OLAMAZ
İsmail Uyanık’ın paylaşımına bir Samsunspor taraftarı, “Öncelikle sizin sesinizi duymak Samsunsporlular’a güven veriyor. Peki 7 yıl sonra ne olacak? Tenis Kulübü gibi yazımı gelecek? Tamam çok uzun bir süre ama bir seçim kazanmaya bakıyor iş. Kafası her bozulan Samsunspor’a her kızan değnek mi gösterecek bu şekilde?” yorumunu yaptı. Uyanık ise bu yoruma, “Samsunspor sevgisi Samsun’da bu kadar içten ve candan yaşatıldığı sürece hiç kimse Samsunspor’a musallat olmaz, olamaz” cevabını verdi.


‘HUKUKÇULARA SORDUM’
Uyanık sorular sorular üzerine ise, “Samsunspor Nuri Asan Tesisleri’nin 7 yıl daha sözleşmesi var. Bu süre içerisinde Samsunspor’u oradan çıkarmak isteyen, önce Samsunspor’la anlaşmalı. Başka türlü bir yolu yoktur. Samsunspor’da bu kararı yönetim olarak değil ancak genel kurul kararıyla alabilir. Hukukçu arkadaşlarıma da sordum, burada Samsunspor’un isteği ve genel kurulun kararı esas alınır. Samsunspor’a modern tesis yapılıp burası verilir gibi bir algı var. Eğer Nuri Asan Tesisleri, sosyal tesise çevirilip Samsunspor üyelerine ve halka açık bir yer olacaksa doğru proje olur. Aksi takdirde yanlış olur” cevaplarını verdi.


İLK ‘TWEET’LERİNİ ATTI
Uzun süredir twitter kullanan ancak hiç tweet atmayan taraftarların ‘efsane’ olarak adlandırdığı İsmail Uyanık’ın ilk tweetlerini Samsunspor’un haklarını savunmak için atması ise dikkatlerden kaçmadı. Öte yandan bu yazışmaların ardından İsmail Uyanık’ın twitter hesabına adeta takipçi yağdı.

Selçuk KAYA

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün