HaberSamsun'dan HaberlerVideolar

Operasyon Tenis Kulübü’yle Başladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsunspor Nuri Asan Tesisleri'nin Yanında Bulunan Samsun Tenis Kulübü'ne 'Yeri Boşaltın' Diye Yazı Gönderdi. Millet Bahçesi Tartışmaları Yeniden Başladı

YERİ BOŞALTIN
Samsun Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde Canik bölgesinden limana kadar olan alanı Millet Bahçesi alanı ilan etmiş, bu durum büyük tartışmalar yaşanmasına neden olmuştu. Özellikle Samsunspor Nuri Asan Tesisleri konusunda büyük bir hassasiyet oluşurken, Belediye Başkanı Mustafa Demir, o bölgeye dokunulmayacağını söylemişti. Ancak Nuri Asan Tesisleri’nin hemen yanındaki Samsun Tenis Kulübü’ne, o alan Millet Bahçesi ilan edildikten sonra ‘yeni boşaltın’ diye yazı gönderildi.


İTİRAZDA BULUNULACAK
Yıllardır aynı bölgede hizmet veren, kortları, antrenörleri, seçkin yönetimi ve sporcularıyla adeta Samsun’da bir spor ordusu olan Tenis Kulübü’ne gösterilen bu tavır, sosyal medyada büyük gündem oluşturdu. Kulübün yer gösterilmeden adeta kapı dışarı atılmak istenmesi de, özellikle Samsun tenis camiası tarafından tepkiyle karşılandı. İlerleyen günlerde Samsun Tenis Kulübü’nün konuyla alakalı gerekli itirazları yapacağı öğrenildi.


KIŞIN ORTASINDA NE YAPALIM?
Öte yandan Samsun Tenis Kulübü‘nden konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “1987 yılından bu güne 35 yıldır Samsun Doğupark mevkiinde Samsunspor’a komşu olan tesisimiz yerinden tahliye edilmek isteniyor. Belediye başkanımız Mustafa Demir’e soruyoruz, milli takıma hazırlanan, hayalleri, hedefleri olan küçücük mağdur tenis sporcuları kışın ortasında ne yapacak?
BİZLERE SAHİP ÇIKIN
“35 yıldır, kamuya hiç yük olmadan 15 tane çalışanına istihdam yaratan, kirasını düzenli ödeyen, vergi veren Türkiye Tenis Kulübü’ne bağlı Samsun Tenis Külübü çalışanları, antrenörler, öğrenci stajyerler, tenis sporuna gönül vermiş düzenli spor yapan Samsun halkı şimdi mağdur olmuyor mu? Belediye başkanımız Sayın Mustafa Demir ‘Doğupark’ta bir millet parkı projesi olmayacak. Samsunspor Nuri Asan Tesisleri yerinde kalacak. Mevcut şekli ile devam edecek’ diye sözü vermişken, Samsunspor’a komşu olan Samsun Tenis Kulübü neden alelacele tahliye edilmek isteniyor. Samsuna ve Samsunspor’a gönül vermiş tüm Samsun halkından destek istiyoruz. Tenis Kulübü, Samsun halkınındır. Şehrimize ve değerlerine hep birlikte sahip çıkalım.”

Samsun Tenis Kulübü
Samsun Tenis Kulübü
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün