Samsun'dan HaberlerVideolar

Tekkeköy’de ‘Dersimiz İngilizce’

Tekkeköy İlçesi Yağbasan Ortaokulu öğrencileri, yurtiçi ve yurtdışından farklı okullardan öğrencilerle ortak çalışarak, Avrupa Birliği eTwinning Projesi kapsamında İngilizce'yi çok farklı şekilde öğreniyor

HEDEFE EMİN İLERLİYOR
Tekkeköy Yağbasan Ortaokulu öğrencileri, İngilizce öğretmeni Şennur Can’ın koordinatörlüğünde Portekiz, Romanya, Tunus ve Türkiye’nin çeşitli illerinden okulların katılımıyla, İngilizce öğrenimini çağımızın teknolojisi Web 2.0 araçlarıyla birleştirerek hem yabancı dil becerilerini hem de dijital okur yazarlıklarını geliştiriyor. 2021 yılında da uluslararası projelere katılarak hem “Ulusal Kalite Etiketi” hem de “Avrupa Kalite Etiketi” almaya hak kazanan Yağbasan Ortaokulu öğrencileri, bu yıl da aynı hedefe emin adımlarla ilerliyor.


4 TEMELİ ÖĞRENİYORLAR
Yağbasan Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Şennur Can, yaptığı açıklamada öğrencilerinin İngilizce’yi dijital uygulamalarla destekleyerek öğrenmelerini sağlamayı amaçladıklarını, bu doğrultuda yaptıkları çalışmalardan hem öğrencilerin hem de velilerin oldukça memnun olduğunu dile getirdi. Can, “Çağımızda her geçen gün daha da fazla yer alan dijital uygulamaların, “English4Skills” adlı projenin isminde de vurgulandığı üzere, dört temel İngilizce becerisi olan dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini, çok çeşitli dijital uygulamalarla geliştiriyoruz. Öğrencilerimiz İngilizce kelime oyunları hazırlıyor, farklı ülkelerden yaşıtlarıyla ortak içerikler geliştiriyor, İngilizce metinler yazıyorlar ve aynı zamanda eğleniyorlar” diye konuştu.
İNTERNET EĞİTİMİ VERİLDİ
Projenin başlangıcında öğrencilere ve velilere güvenli internet kullanımıyla ilgili eğitimler verildiğinin altını çizen Şennur Can, öğrencilere projenin her aşamasında rehberlik edildiğini ve projenin öğrencilerin özgüvenlerini artırarak derslerine daha da olumlu tutum geliştirmesine katkıda bulunduğunu belirtti.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün