Samsun'dan Haberler

Tekkeköy’de ‘Kaçak Yapı’ya Taviz Yok

Samsun'un Tekkeköy İlçesi'nde Belediye Kaçak Yapıya Taviz Vermiyor

Samsun’un Tekkeköy İlçesi’nde yaz aylarında inşaat sezonunun başlamasıyla belediyeden izinsiz veya ruhsatsız bir şekilde inşaat yapan vatandaşlara Belediye Başkanı Togar’dan uyarı geldi

İZİN VE TAVİZ YOK
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Zabıta Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü ve teknik ekip personeliyle gerçekleştirdiği toplantıda; özellikle yeni imara açılan kent merkezindeki mahalleler ve kırsal mahallelerde kaçak yapılara asla izin ve taviz verilmemesi konusunda talimat verdi. Tekkeköy’ü ‘modern kent’ vizyonuna uygun olarak yapılaştırmayı amaçladıklarını belirten Başkan Hasan Togar, yaz aylarında başlayan inşaat sezonuyla birlikte belediyeden izinsiz veya ruhsatsız bir şekilde inşaatların da yapıldığını tespit ettiklerini kaydetti.


VATANDAŞA SESLENDİ
Hasan Togar, “İzinsiz ve ruhsatsız yapılan inşaatlar ve yapılar ile alakalı tedbirlerin planlamasını yaptık. Vatandaşlarımızdan ruhsatsız ve izinsiz yapı yaparak, hem kendilerini hem de belediyeyi zor durumda bırakmamalarını istirham ediyoruz. İzinsiz ve ruhsatsız yapılarla ilgili ilk uyarımızın akabinde kanunun bize verdiği yetkiyi kullanmak zorunda kalmak istemiyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün