Samsun'dan Haberler

Tekkeköy’de Normalleşme Temizliği

Tekkeköy'de Yeni Normalleşme Dönemiyle Birlikte Vatandaşların Yoğun Olarak Kullandığı Yerlerde Çevre Düzenleme Çalışmaları Hızlandı.

Samsun’un Tekkeköy İlçesi’nde normalleşme dönemiyle birlikte park ve bahçelerde çevre düzenleme çalışmaları başladı. Tekkeköy Belediyesi ekipleri, kamelya, oturma grupları, çocuk oyun alanları ve yürüyüş yollarında bakım onarım çalışmalar gerçekleştiriliyor.

DÜZENLEME ÇALIŞMASI
Başkan Hasan Togar, koronavirüsü vaka sayısındaki azalmayla birlikte 1 Haziran’dan itibaren başlayan kontrollü normalleşme sürecinin adım adım uygulandığını kaydetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun elde ettiği veriler doğrultusunda ‘yeni normalleşme’ kararlarını önümüzdeki günlerde açıklayacağını belirten Togar, Tekkeköy Belediyesi olarak halkın yoğun olarak kullandığı park ve bahçelerde çevre düzenleme çalışmalarına başladıklarını sözlerine ekledi.


SÖZ VERDİK, TUTUYORUZ
Belediye Başkanı Togar, “Tekkeköy halkına sözümüz vardı. Pandemi bitip normalleşme başladığında onlara parkları, bankları, oturma grupları, kamelyaları, oyun alanları, kent mobilyaları, yemyeşil ağaçları, rengarenk çiçekleri ve diğer tüm ayrıntılarıyla donatılmış farklı bir Tekkeköy ile buluşturacaktık. Sözümüzü tutarak, ilçemizin dört bir yanında ekiplerimiz normalleşme adımlarını atıyor” dedi.


OTOGAR’A DÜZENLEME
Hasan Togar, Tekkeköy Otogarı’nda da çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu sözlerine ekleyerek, şöyle konuştu; “Peyzajı, çevre düzenlemesi, giriş takı, bahçesinin asfaltlanması gibi çalışmalarının ardından kent mobilyalarıyla farklı bir görünüm kazandırdığımız şehirler arası otobüs firmalarının bilet satış ofislerinin bulunduğu otogarımıza kendi tesislerimizde yapmış olduğumuz çiçekliklerimizi konuşlandırdık.”

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün