Samsun'dan Haberler

Atakum El Uzatıyor

Atakum Belediyesi’nin her geçen gün daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşarak dayanışmayı büyüttüğü Paylaşım Merkezi (PAYMER), 2021 yılında da Atakum ve Türkiye’nin birçok noktasına iyilik elini uzattı.

Atakum Belediyesi’nin her geçen gün daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşarak dayanışmayı büyüttüğü Paylaşım Merkezi (PAYMER), 2021 yılında da Atakum ve Türkiye’nin birçok noktasına iyilik elini uzattı. Paylaşım Merkezi, yardımseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olarak Atakum dayanışmasını dört bir yana yaydı.
GEZİCİ MAĞAZALAR 14 MAHALLEDE
Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi, 2021 yılında Samsunlu 506 yardımseverden giyim ürünleri, mobilya ve ev eşyaları içeren bağışlar aldı. Yardımseverlerin bağışladığı kıyafetleri tasnif ederek yeniden kullanıma sunan Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi, kentin 14 ayrı mahallesinde gezici mağaza açtı. Ağırlıklı olarak kırsal mahallelerden açılan gezici mağazalar aracılığıyla Paylaşım Merkezi’nin dağıtım noktasına ulaşamayan Atakumlular da ihtiyaçlarını bu mağazalardan giderebildi. Paylaşım Merkezi aracılığıyla 2021 yılında gezici mağazalar haricinde 2 bin 740 yurttaşa yaş, cinsiyet, beden gibi özelliklere göre kullanıma hazır hale getirilen giyim eşyası desteği yapıldı. Yardımseverlerin bağışlamak istedikleri kullanılabilir durumdaki mobilya ve ev eşyalarını adreslerinden teslim alan Paylaşım Merkezi, 2021 yılında ihtiyaç sahibi 115 aileye ev eşyası ulaştırdı. Merkez aynı zamanda Hatay, Erzurum, Kars ve Ağrı’da bulunan köy okullarındaki öğrencilere de kışlık kıyafet desteğinde bulundu.


DAYANIŞMA HER YERDE
Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi, 2021’de de Türkiye’nin farklı kentlerinde yaşanan afetlerin ardından zor durumda kalan yurttaşlara da yardım eli uzattı. Atakum Belediyesi’nin afetzedeler için düzenlediği yardım kampanyalarına Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin çağrılarıyla yapılan dayanışma bağışları, Paylaşım Merkezi ekiplerince afet bölgelerine ulaştırıldı. Ağustos ayında Antalya ve Muğla başta olmak üzere birçok noktada yaşanan yangın felaketi sonrası Atakum Belediyesi, Atakum Kent Konseyi ve Atakum Belediyesi Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ile güç birliği yaptı. İçerisinde su, hayvan yemi, hijyenik malzeme, konserve, ilaç, iç çamaşırı, çorap, el feneri, kafa lambası, ev tekstil, kuru gıda, mutfak gereçleri, fenerler için pil, yanmaz eldiven, power bank, çocuk bezi, kıyafet, oyuncak gibi ihtiyaç malzemelerinin olduğu 2 TIR, afet bölgelerine gönderildi. Yine Ağustos ayında Sinop’ta meydana gelen sel felaketinde ise Atakum Belediyesi afetzedelere acil destek götürdü. Su, kişisel bakım ürünleri, temizlik malzemesi, kıyafet, köpek ve kedi maması, bebek bezi, tüp, kuru gıda, battaniye, yorgan, ayakkabı ve ekmeğin yer aldığı destek TIR’ları sel felaketinin en yoğun etkilediği Sinop’un Ayancık ilçesine ulaştırıldı.
MUTLULUĞA DESTEK
Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi, başta evlilik hayali kuran ihtiyaç sahibi gençlere destek olmak amacıyla içerisinde gelinlik, damatlık, kına elbisesi, nişanlık, sünnet kıyafeti, abiye kıyafet ile düğün törenlerinde kullanılacak eşyalardan oluşan konsept mağazasını hizmete açtı. Mağaza sayesinde evlenecek çiftler ihtiyaçlarını karşılarken, Atakum Belediyesi çiftlerin mutlu günlerinde yanında oldu.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün