Samsun'dan Haberler

Başkan Demirtaş’tan Kur’an Daveti

İlkadım Belediyesi, Kadir Gecesi’nde düzenleyeceği Ramazan Özel Programı'nda Dünya ve Türkiye Kur'an okuma birincisi iki hafızı bir araya getiriyor

İlkadım Belediyesi, Kadir Gecesi’nde düzenleyeceği Ramazan Özel Programı’nda Dünya ve Türkiye Kur’an okuma birincisi iki hafızı bir araya getiriyor. İçinde bin aydan daha hayırlı olduğu Kur’an ayetiyle sabit olan Kadir Gecesi’ni de barındıran Ramazan ayında kitabımız Kur’an’ın eşsiz üslubuyla vatandaşlarımızı buluşturmak isteyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlkadımlı hemşerilerini; 27 Nisan Çarşamba Büyük Cami’sinde düzenlenecek Kadir Gecesi özel programına davet etti.

Necattin Demirtaş TV KAYA

Kadir Gecesi programına davet
Bu yılda, Kadir Gecesi’nde kalplerimizi birleştirerek, gecenin coşkusunu ve manevi iklimini bütün hemşerilerimizle yaşamak istiyoruz diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ”Pandemi sonrası tekrar bir araya geleceğimiz programımızda Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Dünya Birincileri İranlı Mahdi Gholam Nezhad, Seyed Mohammed Javad Hoseini ve Türkiye Birincisi Hafız Mustafa Özyılmaz, Kurra Hafız Numan Demirbaş’ın, Kur’an tilavetleri, Akşam, Yatsı ve Teravih Namazları ve dualarla birlikte hep beraber ihya edeceğiz. 27 Nisan 2022 Çarşamba akşamı saat:20.00’da Büyük Camii’nde gerçekleştireceğimiz Kadir Gecesi programımıza tüm vatandaşlarımızı davet ediyor, saygılar sunuyorum. Bu vesile ile Allah’ın rahmetinden faydalanmayı ümit ederek tüm hemşerilerimin ve İslam âleminin mübarek Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum” diye konuştu.


“Müslümanlar için manevi bir ödül gecesi”
Kadir Gecesi’nin Müslümanlara bir kurtuluş vesilesi kılındığını sözlerine de ekleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ”Bu mübarek gecenin yine Müslümanlara manevi ödül olduğunu söyledi. Kadir Gecesi’nin bereketinden tüm halkın nasiplenmesini dileyen Başkan Demirtaş; “Ramazan ayını ibadetlerle en iyi ve verimli şekilde icra ettik. Ramazan ayı geride kalırken, bu ayın en önemli günlerinden birisi olan Kadir Gecesi de bizlere manevi bir ödül niteliği taşıyor. Koronavirüs nedeniyle sevdiklerimizden ayrı geçirdiğimiz ama gönüllerde birlik ve beraberlik köprülerinin kurulduğu Ramazan ayında bu duyguların zirveye ulaştığı mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Müslüman Türk İslam coğrafyasında ve dünya üzerinde barış ve huzurun temin edildiği ve gönüllerimizin temizlendiği, günahlardan arınılan Kadir Gecesi’nde gönül bağlarının sağlamlaştırılmasının önemini bir kez daha belirtmek istiyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün