Samsun'dan Haberler

İlkadım’dan Şiir Akşamları

Samsunlu şair ve yazarları, Acem Tekkesi'ndeki Şiir Akşamları'nda sevenleri ile buluşturan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” İlkadım sanatla özdeşleşen, sanatçıya kıymet veren kadim bir ilçedir” dedi.

İlkadım Belediyesi’nin kültür ve sanat faaliyetleri kapsamında her hafta şiir severleri bir araya getiren Şiir Akşamları yoğun katılımla Acem Tekkesi’nde gerçekleşti. Tadına doyulmaz şiir gecesinde birbirinden güzel türküler ve şiirler dinleyenlerin yüreklerine dokundu.


Sanata ve şiire gönül verenlerin duygularını mısralar döktüğü gecede duygu ve düşüncelerini dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Sanatın her dalına yönelik tohumların atıldığı, adeta sanatın kalbi olan İlkadım ilçemizde, böylesine sevgi dolu insanlarla bir arada olmaktan son derece mutluyum. Belediyemizin düzenlediği Şiir Akşamları programı ile birlikte birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapan Acem Tekkesi’nde sizlerle bir arada olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Şiir için yapılan bütün tanımlar doğrudur, ancak bütün tanımlar da eksiktir. Ben kısaca ‘Şiir insandır’ diyeceğim. Bizden sonra gelecek olan nesillere Türk Dili ve Edebiyatının öneminin yanı sıra yürekleri sevgi dolu değerli yazar ve şairlerimizin tanıtılması açısından geride bıraktıkları eserlerini yaşatmayı bir görev olarak biliyoruz. Edebiyat ile uğraşan gençlerimize bu konuda öncü olmalıyız ve desteklemeliyiz. Bu tarz programlarla kültürümüze, geleneklerimize, dilimize sahip çıkarak inkişafına da destek olmalıyız” dedi.
“İlginin yoğun olduğu gece”
İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Acem Tekkesi’nde gerçekleşen “Şiir Akşamları” etkinliğine İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Başkan Yardımcısı Şerif Mırık’ın yanı sıra Talat Ülker, Sündüs Arslan Akça, Mahmut Hasgül, Sündüz Yaşar Biga, Sevda Aytan, Ulviye Küccük, İsmail Tunç, Secaattin Öztürk, Gonca Yılmaz Hatunoğlu, Leyla Gül Varoğlu, Recep Yılmaz, Banu Sancak, Kenan Yavuzarslan, Deniz Garipcan, Bahri Sabancılar, Zekariya Çavuşoğlu, Hava Avcı Köseoğlu, Mustafa Bilir, Serhat Doğan, Ozan Fedai, Mustafa Ayvalı ve Şerife Apaydın, Prof. Dr. Şahin Köktürk, Aşık Obalı (Mustafa Bilir) ve çok sayıda şiir sever katılım sağladı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün