Samsun'dan Haberler

İlkadım’dan Vefa Örneği

İlkadım Belediyesi Meclis Toplantısında Aldığı Kararlarla Büyük Bir Vefa Örneği Gösterdi...

İlkadım Belediyesi Meclisi, 2014 yılında elim bir kaza sonrası kaybettikleri temizlik personeli Feyzullah Çakıroğlu’nun adını Derebahçe Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Evsel Atık Tesisi’ne verdi. İlkadım Belediye Meclisi’nin Haziran ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda 6 gündem maddesinin 4’ü komisyona sevk edildi.


BABASI TALEP ETTİ
2014 yılında elim bir iş kazası sonrası vefat eden İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Personeli Feyzullah Çakıroğlu’nun babası Nedim Çakıroğlu tarafından belediye meclisine dilekçe sunuldu. Mecliste, Derebahçe Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Evsel Atık Transfer İstasyonu’na Feyzullah Çakıroğlu’nun adının verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
ADINI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİK
İlkadım Belediye Başkanı NecattinDemirtaş, “Talihsiz kaza sonrası hayatını kaybeden merhum Feyzullah kardeşimiz başarılı, örnek gösterilen bir arkadaşımızdı. Üzüntülüyüz. Bugün kendisini almış olduğumuz kararla ismini tamamlanan tesisimizde yaşatacağız” dedi.
ŞEHİT AKALIN’A VEFA
Kazım Karabekir Mahallesi Belde Sokak’ta bulunan parka, Zeytin Dalı Harekatı’nda çıkan çatışmada şehit olan Samsunlu Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın’ın ismi verilmişti. Ailesinin kararı ile soyadı ‘Çeviker’ olarak değişen şehidin adı parkta da değişti. Meclis, parkın isminin Şehit Piyade Uzman Çavuş Burak Çeviker olarak değiştirilmesini oy birliği ile kabul etti.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün