Samsun'dan HaberlerVideolar

İlkadımlı Güreşçilerden 36 Madalya

İlkadım Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreş takımı sporcuları müsabakalarda 36 madalya ile başarı ivmesini taçlandırdı.

Birbirinden zorlu müsabakalar
İlkadım Belediyesi GSK Güreş takımı sırasıyla İzmir (Altıordu), Ordu (Korgan), Vezirköprü, Alaçam, Tekkeköy, Bafra (Bengü) 6 güreş müsabakasında sırasıyla 12 Altın,10 Gümüş,14 Bronz madalya ile kürsüye çıkmaya hak kazandı. İlk olarak İzmir düzenlenen müsabakalara katılım sağlayan İlkadım GSK güreş takımı bu zorlu güreşlerde 1 Altın 4 Bronz madalya tamamladı. Ardından sırasıyla Ordu (Korgan) güreşlerine katılan güreşçiler, 4 Altın, 1 Gümüş,4 Bronz madalya aldı. Vezirköprü (Kunduz) 1 Altın,1 Gümüş,1 Bronz, Alaçam’da 2 Altın,2 Gümüş,2 Bronz, Tekkeköy’de 4 Gümüş,1 Bronz, Bafra (Bengü) 3 Altın,2 Gümüş, 3 Bronz’la beraber 36 madalyayı kulübe kazandırdı.


“Ata sporumuz güreşte marka olacağız”
Ata sporumuz olan güreşimizi ilçemizde marka haline getirmek adına alt yapı çalışmalarımıza önem veriyoruz diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Her sporcumuzla ayrı bir gurur duyuyoruz. İlkadım Belediyesi olarak sporun ve sporcunun yanındayız. Ata sporumuz güreşi de gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz. İlkadım’ın gururu olan güreşçilerimizi can-ı gönülden tebrik ediyor, başarılarının da devamını diliyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün