Samsun'dan HaberlerVideolar

SAMKON’dan İstanbul’da Büyük Buluşma

SAMKON'un Ev Sahipliğinde İstanbul Yenikapı'da Düzenlenen Samsun Tanıtım ve Turizm Günleri'nde Binlerce Samsunlu Buluştu

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu‘nun (SAMKON) ev sahipliğinde İstanbul Yenikapı’da 12-15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Samsun Tanıtım ve Turizm Günleri’nde dolu dolu 4 gün yaşandı. Samsun Tanıtım ve Turizm Günleri’nin protokol açılışı ve kurdela kesiminin ardından fuar alanı gezildi. Etkinliğe katılan belediyeler ve yerel markalalar açtıkları stantlarda yöresel lezzetlerini ve coğrafi işaretli ürünlerini sergiledi. Özellikle kadınların el emeği ürünleri büyük ilgi gördü.


YÖRESEL LEZZETLER İKRAM EDİLDİ
SAMKON Genel Başkanı Hasan Kaya Aşcı ve yönetim kurulu üyeleri açılışa katılan davetlilerle yakından ilgilendi. Her stantta fotoğraf çekimi yapıldı. Büyük Samsun Buluşması’na katılan milletvekili ve belediye başkanlarına teşekkür plaketi takdim edildi. Ziyaretçi akınına uğrayan etkinlik alanında gurbette yaşayan Samsunlular hasbihal etti. Belediyeler tarafından ziyaretçilere pilav, keşkek, dondurma, fındık, nokul gibi yöresel lezzetlerin ikramı yapıldı.


55 KİŞİYE SAMSUNSPOR FORMASI
Davul zurna eşliğinde yöre folkloru sergilendi. Bafra’dan getirilen bir kamyon sebze Yenikapı’ya gelen Samsunlulara dağıtıldı. Etkinliği bir bölümünde yağlı güreş gösterileri yapıldı. 55 kişiye Samsunspor’un Atatürk’lü forması çekilişle hediye edildi. Etkinlik boyunca Samsunlu yerel ses sanatçılarının sahne aldığı konser etkinliğinde finali ünlü ses sanatçısı Zara gerçekleştirdi.


ZARA KULAKLARIN PASINI SİLDİ
İki saat süren sahne performansıyla Samsunlulara unutulmaz bir müzik ziyafeti sunan Zara, 19 Mayıs 1919’da Milli Mücadele’nin başladığı Samsunlularla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu, Samsun’u tekrar görmek ve gezmek istediğini söyledi. Zara, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını yâd etti. SAMKON Genel Başkanı Hasan Kaya Aşcı, ünlü sanatçı Zara’ya Samsunspor’un ‘Kadına Şiddete Hayır’ temalı mor formasını hediye etti.


HABER: N. Alper CABBAR

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün