Spor

Samsunsporlu Atabey Çiçek’le TV KAYA’ya Özel Röportaj

BAŞKANIMIZ CESUR YÜREK
HOCAMIZ ÇOK ÖZEL BİRİ

Başkan Yüksel Yıldırım’dan ‘Cesur Yürek’, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’dan da ‘özel bir teknik adam’ diye bahseden Atabey Çiçek, en büyük hayalinin kariyerinin ilk şampiyonluğuna Samsunspor’la ulaşmak olduğunu söyledi

TV KAYA’YA KONUK OLDU
Samsunspor’un sezon başında Medipol Başakşehir’den kiraladığı golcü oyuncu Atabey Çiçek, youtube TV KAYA kanalının sevilen programı ‘Selçuk Kaya ile Birebir’e katıldı. Uzaktan görüntülü olarak gerçekleştirilen programda Selçuk Kaya’nın sorularını cevaplayan Atabey Çiçek, karantina günlerini, kendi yaşantısını, takım içinde bilmediğimiz noktaları ve liglerle ilgili beklentileri hakkında açıklamalar yaptı. Yüksel Yıldırım için ‘Cesur Yürek’, Ertuğrul Sağlam için de ‘yeri bende çok farklı’ diyen Atabey, Samsunspor’la şampiyonluk coşkusu yaşayıp, kariyerinde bir ilki başarmak istediğinin altını çizdi.

EVDEN DIŞARI ÇIKMIYORUM
Atabey Çiçek’in röportajının satır başları ise şöyle: “Ben zaten ev ortamını seviyorum ve yıllardır hep futbol oynadığım için yalnız yaşıyorum. Evde kal çağrısına adapte olmak benim için zor olmadı. Çok zor bir süreçten geçiyoruz. Ben bu süreçte ailemin yanına gitmeyi tercih etmedim çünkü ailem 60 yaş üstü. Onlara zarar gelmesin diye Ankara’ya gitmedim. Evden de dışarı çıkmıyorum. Hem kendimizi hem etrafımızdakileri de düşünmeliyiz. Hocamızın verdiği antrenman programını uygulamaya çalışıyorum. Kendime daha çok vakit ayırıyorum. Kendimi geliştiriyorum.”

LİGE ADAPTE OLMAK 1 AY SÜRER
“Ertuğrul hoca bu süreçte herkesin kendine normalinden daha fazla dikkat etmesini istedi. Süreç bitince mi, bitmeden mi toplanacağız onun hakkında da kimse bir şey bilmiyorm. Ama önceliğimiz tabiki sağlık. Başkanımız ve hocamız size herşeyden önce sağlık diledi. Spor camiaları da haliyle zor bir durumda. Bireysel çalışsak da takımla yapılan antrenmanın yerini tutmuyor. Ne kadar bireysel çalışsak da şu durumda yeniden lige ve maçlara adapte olmak en iyi ihtimalle 1 ay sürer. Yani liglerin yeniden başlamasının açıklanma tarihi de bu anlamda önemli. Öncesinde takımlara bir süre verilmeli.”

HAYALİM ŞAMPİYONLUK
“Ben bundan önce oynadığım takımlarda şampiyonluk yaşayamadım. En büyük hayalim Samsunspor’la yaklaştığımız bu şampiyonluğu elde edip kariyerimdeki ilki başarmak. Atacağım goller ondan sonra değer kazanır. Ben sezon başı 20 gol demiştim. 11 gol attım, 6-7 asistim var. İnşallah kalan 6 haftada 20 rakamına yaklaşırım. Bahattin’in 19 golü var ve gol kralı olacaktır. Sezona çok iyi başladı ve sonradan girdiği maçlarda da çok etkili oluyor. Bahattin’in gol kralı olmasını ondan çok takım arkadaşları olarak bizler de istiyoruz. İnşallah gol kralı Bahattin olur.”

KARAR BENDE DEĞİL
“Medipol Başakşehir’in oyuncusuyum, gelecek sezonla ilgili kararı maalesef tek başıma veremem. Başakşehir’de oynamak da isterim. Ama Samsunspor’da yönetime, hocalarıma ve herkese şunu söyledim; ‘Bu camia, taraftar ve şehir beni çok etkiliyor’. Hayırlısı diyelim. Kalma kararını ben verebilecek olsam Samsunspor’da kalmayı isterim. Şampiyonluklar Samsunspor gibi camialarda yaşandığında daha çok önem taşıyor. Hayırlısıyla bu ligi kaldığı yerden oynayarak bitirelim, gelecek sezonla ilgili durum da şekillenecektir. Ama şu anda gelecek sezonla ilgili konuşulan bir durum yok.”

MANİSA FK MAÇLARI UNUTULMAZ
“Liglerin ertelenmesi veya iptali düşünülemez. Herkese haksızlık olur. Biz 10 puan farkla öndeyiz. En kısa zamanda inşallah yeniden başlarız. Zaten görünen de liglerin kalan yerden yeniden başlaması yönünde. Bütün Samsun’un sokaklarında şampiyonluk turu atmak istiyoruz. Bunun için taraftarlarımızdan ricamız evde kalma çağrısına uysunlar ve onlarla birlikte şampiyonluğu doyasıya kutlayalım. Bu sezon iki Manisa maçı da benim için çok önemliydi. Takım olarak 3-1 kazandığımız maç unutulmazdı, benim kendi adıma ise 2 gol attığım ilk Manisa maçı önemliydi.”

YILDIRIM VE SAĞLAM FARK YARATIYOR
“Yüksel Yıldırım başkanımız Cesur Yürek. Türkiye’de böyle bir kulüp başkanı bulmak zor. Maddi ve manevi anlamda bizleri destekliyor. Bir başkan olarak üzerine düşen herşeyi yapıyor. Biz de Yüksel yıldırım’ın askerleriyiz. İnşallah kupalar kaldırıp başkanımızı da sevindireceğiz. Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam’ın benim hayatımdaki yeri farklı. Tecrübeli ve ikili ilişkisiyle çok iyi bir teknik adam. Geldiği günden itibaren hep farkını bizlere hissettirdi. Bir çok hocayla çalıştım ama Ertuğrul hoca çok farklı. Hocadan çok ağabey gibi. Hocamızın yeri bende hep farklı olacaktır. ”

SAMSUN MEDYASININ ROLÜ BÜYÜK
“Takımda herkesle çok iyi anlaşıyorum. Nurullah, Caner Arıcı, Gökhan Alsan ve Erkam Reşmen’le biraz daha yakınım. Caner ağabey göründüğünün aksine çok komiktir. Hareketleri ve esprileriyle çok eğlenceli. Veli Çetin hiç konuşmaz. Arada sırada eve çağırıyorum burada bile konuşmuyor. Burak Çalık çok iyi giyiniyor, Gökhan Alsan ise kötü giyiniyor diyebilirim. Ferhat ağabey çok ekstra çalışıyor. İlyas Kubilay Yavuz konsol oyunlarını çok iyi oynuyor. Takımda neredeyse kimse bundan dolayı onunla oynamak istemiyor. Samsun’da ciddi bir medya desteği var. Bu bizi de olumlu anlamda etkiliyor. Kendimizi değerli ve önemsendiğimizi hissettiriyorsunuz. Bu başarılarda medyanın da rolü vardır.”

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün