Köşe YazarlarıVideolar
Trend

Gazeteci Selçuk Kaya Kimdir?

Samsunlu Gazeteci Selçuk Kaya'nın Biyografisi... Selçuk Kaya Kimdir? Selçuk Kaya Hangi Gazetelerde Çalıştı?

21 Nisan 1986 Samsun doğumlu Selçuk Kaya, ilk, orta ve liseyi memleketinde okuduktan sonra gazeteciliğe başlamıştır.

Selçuk KAYAİlk olarak 2004 yılında Samsun Hedef Gazetesi‘nde muhabir olarak mesleğe atılan Selçuk Kaya, devamında aynı gazetenin Yazı İşleri Müdürü olmuş ve bir süre de bu ünvanla çalışmıştır.
Hedef Gazetesi’nden ayrıldıktan sonra Halk Gazetesi‘yle anlaşan Selçuk Kaya, 2 yıl bu gazetede çalışıp vatani görevi için mesleğe ara vermiştir. Askerlik sonrası o dönem Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Samsun Basketbol Kulübü‘nün medya danışmanlığını yapan Selçuk Kaya, devamında 2010 yılında Haber Gazetesi ile anlaşmıştır. Haber Medya Grubu’na bağlı Haber Gazetesi, Haberaks TV, Haber Radyo ve Haber Hayat Dergisi’nin Spor Müdürlüğü’nü yapıp, 2018-2019 sezonunda Samsunspor’un TFF 2. Ligi’ndeki maçlarının anlatımını yapan Selçuk Kaya, 15 Temmuz 2019’da bu medya grubuyla yollarını ayırmıştır.
Selçuk Kaya, Haberaks TV’de ciddi bir izleyici kitlesine ulaşan Spor Masası ve futbol55 programlarının da editör ve moderatörlüğünü yapmıştır.
Mesleğine, kurduğu youtube TV KAYA kanalı ve www.tvkaya.com internet sitesi üzerinden devam edip, ciddi kitlelere ulaşan Selçuk Kaya, şu anda Hedef Halk Gazetesi‘nde köşe yazarlığı yapmaktadır.
Türkiye Spor Yazarları Derneği, Küresel Gazeteciler Konseyi ve Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan Selçuk Kaya, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı kartı da taşımaktadır.

Selçuk Kaya, kendisi gibi gazeteci ve televizyoncu Duygu Eker Kaya ile evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Selçuk KAYA ödül  Selçuk KAYA Selçuk KAYA Selçuk KAYA Selçuk KAYASelçuk KAYA

 

#TVKAYA #Samsun #Samsunspor

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün