Haber

YETER Kİ AYAĞIMIZA SIKMAYALIM

Sevilen Yorumcu Ender Gür, TV KAYA'ya konuştu...

Yazarlarımız Selçuk Kaya ve Ender Gür, şampiyonluğa inanırken, önemli bir uyarıda bulundu:

YETER Kİ AYAĞIMIZA SIKMAYALIM

Halk Gazetesi yazarlarından Selçuk Kaya’nın hazırlayıp sunduğu programda, yeni yazarlarımızdan Ender Gür, Samsunspor’un ilk yarı performansını, eksik bölgeleri, transfer çalışmalarını ve son günlerde oluşan suni gündemi yorumladı. İkili, şampiyonluğa sonuna kadar inandıklarını belirtip, önemli mesajlar da verdi

ŞAMPİYONLUK İNANCI
Samsun’a yeni bir soluk getiren youtube TV KAYA kanalının sevilen programlarından ‘Selçuk Kaya ile Birebir’de Samsunspor ele alındı. Halk Gazetesi spor yazarlarından Selçuk Kaya’nın hazırladığı programda, yine gazetemiz köşe yazarlarından Ender Gür, Kırmızı- Beyazlı takımın ilk yarı performansını, kaybedilen puanları, eksik bölgeleri, transfer çalışmalarını ve son günlerde sosyal medyada oluşan suni gündemi konuştu. Sosyal medyada da büyük ses getiren programda yazarlarımız şampiyonluğa olan inançlarını ortaya koydu.

HEDEFTE SAPMA YOK
Yazarlarımızdan Ender Gür, ilk yarıyı değerlendirirken, “Ertuğrul Sağlam hocamız, her teknik adam gibi ilk devre için 2 puan ortalaması hedefi koymuştu. Bu hedefin sadece 1 puan gerisinde kaldık, hatta ‘gerisinde kaldık’ bile denemez buna hedef tuttu denir. Özellikle Menemen, Altınordu, Giresunspor ve öne geçtiğimiz Adana Demirspor maçlarınde üzüldüğüm beraberlikler aldık. Bu maçları kazansak, herkes nerede olduğumuzu görebilir. Kısacası kötü değil, aksine hedefe yakın bir ilk yarıyı geride bıraktık” dedi.

YABANCILAR FORMSUZDU
Ender Gür, şöyle devam etti: “İki yenilgi aldık, İstanbulspor maçı 3-0 bitti ama 3-0’dan bile dönebilirdik. Bursaspor yenilgisi ise şerder hayır oldu. O maçtan sonra oynadığımız 4 mücadeleyi de kazandık. Bazen bu tarz yenilgiler takımları kamçılar ve biz de öyle olduk. Devrenin büyük bölümünü forvetsiz oynadık. Nadir’den santrafor yaratmaya çalıştık. Yabancıların formsuzluğunu tartışmaya bile gerek yok. Plumain zaten gitti, Gyasi bekleneni veremedi, Vukan’da ışık var. Tomane ve Boli ciddi sakatlıklar yaşadı”.

SAHA DIŞI SIKINTILAR
“Sakatlıklar, koronavirüs derken saha dışı sıkıntılarla da uğraştık. Ertuğrul Sağlam gibi büyük bir tecrübe bu dönemi çok iyi yönetti ve hedeften şaşmadık. İki transfer açıklandı. Dje Dje bir kaç maçını izlediğim dinamo gibi bir oyuncu. Gökhan Karadeniz orta sahaya çok iyi bir dinamizim katacak. Onun gelişi diğer oyuncuların performansını da yukarı çekecektir. Forvet, sol kanat ve sol bek aranıyor. Bu eksikler de giderildiğinde artık şampiyonluk yolunda tek bir şeye ihtiyaç kalacak. O da birlik ve beraberlik”.

ENERJİMİZİ BÖLMEYELİM
“Altınordu devre sonuna doğru düşüşe geçti. Adana Demirspor yeni bir yapılanma içinde. Giresun’un transfer tahtası kapalı. En ciddi rakip olarak Altay ve İstanbulspor görünüyor. Ancak biz hepsinden çok avantajlıyız çünkü büyük bir camiayız. İyi bir başkanımız, iyi bir hocamız ve iyi bir takımımız var. Şu saatten sonra yeter ki kendi ayağımıza sıkmayalım. Son günlerde sosyal medyada suni bir gündem var. Enerjimizi buralarda harcamadan şampiyonluğa odaklanıp, birlik ve beraberlikle kupaya uzanalım”.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün